Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki konsept. Ancak bu iki konsept konuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online tuzakışdataş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-kâr siteleri muhtevain kritik olan bu iki konsept, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek yerine önemlidir. Her iki konsept da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı olabilir, ama aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu makalemızda hengâm hengâm birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını azıcık daha hevesligurur ve bu arada inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türki olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması muhtevain meydana getirilen çtuzakışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam gururı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik arkaışı ustalıklemlerinin kâffesine denir. En pop ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve bellik değerini fazlalıkrmaya müteveccih bir çtuzakışma olan SEM, alıcı kitlesini yetiştirmek açısından da bayağı önemlidir. Antrparantez SEM çtuzakışmaları ile trafiğinizi yargılama ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilindik SEO çtuzakışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çtuzakışmalardır. SEM mukannen bir bütçe muhtevain verilen reklamları kapsarken SEO çtuzakışmaları mukannen anahtar kelimelerde lakırtııcı bir yükseliş elde etmek muhtevain meydana getirilen çtuzakışmalardır. Gelin, bu hakkındalaştırmayı azıcık daha hevesligurur.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çtuzakışmaları arasındaki fark; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret hakkındalığında, SEO’nun ise muhtevaerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde kuruluşlabilmesidir. Kısaca SEO muhtevain en özellikle içeriği üretirken harcanan maliyet dışında performans göstermesi muhtevain yeni bir ödeme kuruluşlmaz.

Bunun dışında bir önemli fark da hızdır. SEM çtuzakışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi güdük müddet içerisinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun aksine SEO çtuzakışmaları ise uzun soluklu çtuzakışmalardır. SEO çtuzakışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri kadem kadem yapmalısınız.

Bu iki sayısal pazarlama konseptı arasındaki bir öteki önemli fark da doğallıktır. SEM çtuzakışmaları ücretli reklam çtuzakışmaları başüstüneğu muhtevain doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çtuzakışmalarında bu kalıp değişikdır. SEO çtuzakışmaları daha tabii uygulamaları kapsar ve sitenize daha örgensel bir trafik temizışı sağlar.

Bu iki konsept, muhtevaerik bakımından da başkalık gösterir. SEO çtuzakışmalarındaki muhtevaerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Kısaca daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çtuzakışmalarında ise nişangâh daha ticari başüstüneğu muhtevain muhtevaerikler SEO çtuzakışmalarındaki gibi olmayabilir.

Ancak bu kabul etmek değildir ki SEM muhtevaerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki konsept arasındaki muhtevaerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Antrparantez belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha iyi evet da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine için ikisinden de faydalanılabilir.
Yazımızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam etmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Tüketici Davranışları: Sayısal Dönüşümün Yükselişi makalemıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://ceptelefontamir.name.tr/ https://antalyawebtasarimseo.name.tr/ https://twittersosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://mardinwebtasarimseo.name.tr/ https://bilisimci.name.tr/ iqos fiyat
puff bar türkiye
Puro Satın Al